Pregleda: 2710

Pobeda rukometaša Spartaka protiv Kolubar za kraj polusezone (31:27)

15.12.2013. u 10:14h
Izvor: Rukometni klub "Spartak Vojput"
Rukometaši Spartak Vojputa pobedom su okončali prvi deo prvenstva pošto su sinoć u u Hali sportova savladali ekipu Kolubare sa 31:27 i mirno čekaju nastavak sezone.

Domaći su u meč ušli silno motivisani, sa velikom željom za pobedom. Igrali su odlično u odbrani sa veoma raspoloženim golmanom Cvetkovićem u drugom poluvremenu i raspucanim Kneževićem koji je potigao 13 golova na ovoj utakmici.

Poveli su gosti u prvom napadu golom Protića, nakon čega su uzvratili domaći pogocima dva krila Kneževića i Jovanovića za preokret 2:1.

Usledilo je sedam minuta ravnopravne igre gol za gol do 4:4, tada Spartak Vojput golovima Kneževića i Distola prvi put stiže do dva gola prednosti 6:4. Gosti se nisu predavali iskoristili su dva slabija napada putara i golovima Radovanovića dolaze do novog poravnanja 7:7.

Zaigrali su puno čvršće u odbrani domaći i preko brzih napada stigli do prednosti od 12:8 u 21. minutu i 14:11 nakon gola Kovačevića pet minuta pre odlaska na odmor. Uporni lazarevčani smanjuju na gol zaostatka 15:14, da bi Distola, subotičane odveo na odmor sa dva gola prednosti 16:14.

Razbranio se golman Cvetković u nastavku susreta, što je pomoglo domaćinima da se golovima Jovanovića i Pavlovića "odlepe" na plus četiri, 22:18. Nakon nove odbrane golmana Spartak Vojputa i gola večeras odličnog Kneževića domaći dolaze do 23:19 u 42. minutu. Pokušavali su rukometaši Kolubare da uzvrate, ali nisu uspevali da smanje zaostatak. Novim golom Kneževića "putari" su došli do prednosti od sedam golova 30:23, četiri minuta pre kraja.

Usledila su čak tri sedmerca Kolubare koje je uspešno realizovao Vučićević za 30:27. U poslednjem minutu kapiten domaćih Vukoslavović upisuje uspešnu odbranu a konačan rezultat odličnim golom u sam ćošak gde se spajaju stativa i prečka postavlja mladi Galfi za 31:27.

Spartak Vojput - Kolubara 31:27 (16:14)