Pregleda: 2663

Pobeda odbojkašica Srbije nad Izraelom (3:0)

23.06.2013. u 12:39h
Izvor: Odbojkaški savez Srbije
Odbojkašice Srbije zabeležile su treću pobedu u B grupi V Evropske lige 2013. Srbija je večeras u Subotici, u drugoj utakmici 2. kola II turnira, pobedila Izrael sa 3:0, po setovima 21:18, 24:22 i 21:15, posle 76 minuta igre.

Srbija je savladala Izrael, u meču, u kome su izabranice Aleksandra Vladisavljeva igrale pod pritiskom da moraju zabeležiti pobedu posle jučerašnjeg poraza od Belgije. Upravo taj pritisak ih je sputao da pokažu sve što umeju, ali sun a kraju ostvarile zasluženu i maksimalnu pobedu.

Tokom prvog seta se uglavnom vodila izjednačena borba. Izrael je imao poen prednosti na početku, da bi u drugom delu seta Srbija povela sa 14:13, pa 17:16 i u finišu slomila otpor Izraelki za konačnih 21:18 vođstvo od 1:0 u setovima.

U drugom setu viđena je slična priča. Ekipe su se smenjivale u vođstvu, a na tehničkom tajm – autu bilo je 12:11 za Izrael. Preokrenula je Srbija rezultat i povela sa 13:12, a zatim je Izrael serijom 4:0 stigao do prednosti od 16:13. Poveo je Izrael sa 17:14, a Srbija sa dva vezana poena smanjila na 17:16. Vodio je Izrael sa 18:16, kada je Vladisavljev zatražio 30 sekundi predaha, a posle tajm – auta Srbija je izjednačila na 18:18, pa je Selindžer tražio tajm – aut. Nastavila je Srbija sa serijom poena (do tog trenutka 3:0) i povela sa 19:18. Srbija je stigla do prve set lopte posle vođstva od 20:19. Nije Srbija uspela da realizuje ni prvu ni drugu set loptu, da bi Izrael potom stigao do svoje prve set lopte – 22:21. Uspela je Srbija blokom Maje Savić da izjednači na 22:22, da bi Savićeva još jednim blokom donela Srbiji treću set loptu, koju je Helićeva realizovala za konačnih 24:22, za vođstvo Srbije od 2:0 u setovima.

U trećem setu, Srbija je od početka zaigrala agresivnije i kako je set odmicao, razlika je bila sve veća. U finišu, Srbija je vodila sa 16:9, ali je Izrael, posle tajm – auta Selindžera, serijom 4:0 smanjio na 16:13, pa je Vladisavljev morao da zatraži tajm – aut. Sa dva uzastopna poena, Srbija stiže do 18:13, pa zatim 20:14. Iskoristila je Srbija drugu meč loptu za konačnih 21:15 i trijumf od 3:0.

Utakmicu u dvorani “Dudova šuma” posmatralo je 500 gledalaca, a sudili su Deniz Demir iz Turske i Jasmin Husejnović iz Bosne i Hercegovine.

SRBIJA: RAONIĆ, KECMAN (7), CVETIĆANIN, MEDIĆ, SAVIĆ (15), LUKOVIĆ (1), HELIĆ (6), ROSIĆ, BURSAĆ (3), DABIĆ (1), BLAGOJEVIĆ (9), STEVANOVIĆ (5). TRENERI: ALEKSANDAR VLADISAVLJEV I VLADIMIR MEDENICA.

IZRAEL: LIKAČENKOVA, VELIKIJ (16), A. GLUK (10), PEHAM (1), CINOBER, CUR (6), KOLNOGOROV (5), PONTE, RODRIGES (4), ARTMENKO, ŠEBOTAROV, K. GLUK. TRENERI: ARI SELINDŽER I ČEN HIMELFARB.