Pregleda: 2320

Pobeda košarkaša Spartaka protiv Napretka (75:70)

14.12.2013. u 18:50h
Košarkaši Spartaka došli su do vrlo važne pobede i osvojili značajne bodove u meču 11. kola Druge lige Srbije u kojem su ugostili ekipu Napretka iz Aleksinca i u uzbudljivoj završnici pred oko 300 gledalaca pobedili sa 75:70 (24:18, 18:23, 8:18, 25:11)

Početak meča pripao je domaćoj ekipi koja je preko trojki Drakulića i Sokolovića napravila uvodnu prednost koju su gosti ipak postepeno stizali, ali boljom završnicom Spartak je obezbedio 6 poena prednosti.

U nastavku gosti su zaigrali angažovanije i šutirali dosta precizno i koristili prednost u skokovima pod suparničkim košem, realizovali svoje prilike i na poluvreme se otišlo minimalnom prednošću Spartaka od 42:41.

Treću deonicu bolje su otvorili gosti iz Aleksinca i napravili prvu značajnu razliku koju su i održavali do kraja tog dela igre. U ovoj četvrtini stekao se utisak da je sudijska trojka lošim procenama oštetila domaće igrače u nekoli navrata, pre svega sviranjem (nepostojeće) nesportske greške što je izazvalo burnu reakciju domaće publike.

U poslednjoj četvrtini Spartak je sa dve brze trojke spustio na -3 (56:59) i to je dalo dodatni impuls subotičkoj ekipi koja je uz kombinaciju dobre odbrane i kvalitetnog napada goste držala bez poena 6 minuta, dok su za to vreme osvajali važne lopte, bili precizni i preokrenuli meč u svoju korist.

Na 3 minuta do kraja igralo se koš za koš i ekipe su se smenjivale u vođstvu tako da je iz sekunde u sekund meč bio sve uzbudljiviji. Gosti su imali par napada u kojima su mogli i da povedu ali njihova nepreciznost sa distance uz dobru odbranu domaćih obezbedila je Spartaku priliku za prilikom da obezbede prednost i konačnu pobedu. Na 40 sekundi pre kraja Drakulić pogađa za 3 poena (73:69) i stavlja tačku na pobedu Spartaka i pokreće veliko oduševljenje na solidno popunjenim tribinama Hale sportova.

Konačan rezulat: Spartak - Napredak Makis Ko 75:70 (24:18, 18:23, 8:18, 25:11).

U ekipi Spartaka najefikasniji je bio Drakulić sa 27 poena (5 trojki), zatim Milisavljević sa 17 (1 trojka, 5 asistencija) i Soloković sa 15, uz 5 osvojenih lopti i 4 asistencije.