Pregleda: 6259
Foto

Pobeda košarkaša Spartaka protiv ekipe Kolubare (72:63)

20.10.2013. u 22:55h
Košarkaši Spartaka zabeležili su i treću pobedu u novoj sezoni Druge lige Srbije pošto su u 3. kolu na domaćem terenu pred oko 150 posetilaca pobedili ekipu Kolubare iz Lazarevca sa 72:63, po četvrtinama 23:17, 18:18, 14:16 i 17:12.

Posle odličnog starta sezone i dve pobede u dva kola, košarkaši Spartaka dočekali su večeras u subotičkoj Hali sportova pred oko 150 posetilaca sasvim solidnu ekipu KK "Kolubara LA 2003" i posle dosta uzbuđenja tokom čitavog meča uspeli da dođu do svoje treće pobede i popnu se na sami vrh tabele.

SPARTAK - KOLUBARA LA 2003 : 72-63

Meč je počeo odličnim otvaranjem domaćih koji su već iz prve akcije podigli publiku na noge efektnim alejup zakucavanjem. Usledio je period lepih akcija i nekoliko uspešnih šuteva za 3 poena. Prva četvrtina je završena vođstvom domaćih od 23:17. U nastavku sledi period izjednačene igre, nekoliko nespretno odigranih akcija sa obe strane i na poluvreme se odlazi blagom prednošću domaćih od 41:35.

Drugo poluvreme počelo je nešto agresivnije od strane gostujuće igre pa su uz par kontri povezali par odličnih akcija i dobili treću četvrtinu sa dva poena razlike.  Poslednja četvrtina nastavila je nervoznom igrom obe ekipe, promašivali su se zicer akcije, bilo je dosta borbenosti, suđene su i nesportske greške, nekoliko spornih sudijskih odluka protiv obe ekipe i verovatno odlučujući momenat kada je u završnici pomoćni trener gostiju dobio tehničku grešku što je značilo dva slobodna bacanja i loptu sa strane što su igrači Spartaka znali da iskoriste. U poslednjih dva minuta domaći su imali 7 poena prednosti koje su održavali do samog kraja i postavljanja konačnog rezultata od 72:63.

Ekipu Spartaka predvodila su dva Aleksandra - Drakulić i Sokolović sa po 18 poena, odmah iza njih bio je Milisavljević sa postignutih 16 poena (1 trojka), 8 skokova (7/1), 6 asistencija i 4 ukradene lopte. Kod gostiju najefikasniji je bio Marko Ljubojević sa 18 poena uz 4 skoka (3/1).

Za KK "Spartak" u igru su ulazili Pribić, Prlja, Sokolović, Milisavljević, Vujčić, Drakulić, Danilović, Matović i Vukolić, dok su Mijatović i Nikolić i Ilić meč posmatrali sa klupe.

Košarka: Spartak - Kolubara LA 2003 Košarka: Spartak - Kolubara LA 2003 Košarka: Spartak - Kolubara LA 2003 Košarka: Spartak - Kolubara LA 2003 Košarka: Spartak - Kolubara LA 2003 Košarka: Spartak - Kolubara LA 2003 Košarka: Spartak - Kolubara LA 2003 Košarka: Spartak - Kolubara LA 2003