Pregleda: 1689

Plivači Spartaka vicešampioni Srbije (pioniri i mlađi pioniri)

17.03.2015. u 12:32h
Od 13. do 15. marta Somboru je bio domaćin najboljim srpskim plivačima uzrasta od 11 do 14 godina na Zimskom prvenstvu Srbije za pionire i mlađe pionire, a kojem su Spartakovi plivači ostvarili odličan rezultat.

Takmičenje je održano u organizaciji Plivačkog saveza Srbije i kao najvažnije takmičenje ove polusezone jasno oslikava trenutnu formu najtalentovanijih plivača Srbije.

U izuzetno jakoj konkurenciji svi plivači i plivačice su dostojno predstavili i svoj Klub i svoj grad.

Prvi deo Prvenstva Srbije je održan u petak i subotu, gde su snage odmerili plivači i plivačice uzrasta 13-14 godina. Ekipa Spartaka je igrala značajnu ulogu, a osvojene su 4 medalje:

Najuspešniji plivač Spartaka je bio Savić Novak, koji je osvojio 4 medalje ( dve zlatne u disciplinama 50 i 200m kraul, dok  je srebrne osvojio na 100 i 400 m kraul).

U kategoriji takmičara uzrasta 13 godina,  Kujundžić Iva je osvojila treće mesto u disciplini 100m leđno, dok je Fermanović Borislav osvojio drugo mesto u disciplini 200 prsno.

Drugi deo Zimskog prvenstva Srbije održan u nedelju, gde su snage odmerili plivači i plivačice uzrasta 11-12 godina.

Ekipa Spartaka je osvojila ukupno 10 medalja i zaslužno dobila epitet Ekipnog vicešampiona Srbije u kategoriji mlađih pionira.

Ovajači medalja u pojedinačnoj konkurenciji:

1. Der Teodora: zlatna ( 400 kraul), dve srebrne ( 50 i 200 kraul) i bronzana (100 kraul)
  2. Megađa Marta: zlatna (200m prsno) i srebrna (100m prsno)
  3. Bajus Petra: dve bronzane (100 i 200m prsno)

U konkurenciji štafeta:

• Ženska štafeta 4×50 slobodno u sastavu Bajusz Petra, Evetović Sara, Megađa Marta i Der Teodora - ZLATNA MEDALJA,
  • Ženska štafeta 4×50 mešovit u sastavu  Bajusz Petra, Evetović Sara, Megađa Marta i Der Teodora – SREBRNA MEDALJA.

U kategoriji takmičara 11 godina:

1. Koltin Nikola:  prvo mesto u disciplini 200m prsno, i dva druga mesta u disciplinama 100m prsno i 200m mešovito
  2. Tepavac Andrija: treće mesto u disciplini 200m prsno
  3. Zubelić Anja: dva treća mesta u disciplinama 200 i 400m kraul.

Pored osvajača medalja, u sastavu ove šampionske generacije su i dečaci: Tutić Veljko, Bedić Andrej, Dulać Luka, Kekenj Dominik, Šebek Kristijan i devojčice Čajkaš Petra i Ivković Luna.