Pregleda: 2457

Plivači Spartaka uspešni u Beogradu i Bečeju

31.03.2014. u 10:31h
Izvor: Plivački klub "Spartak"
Plivači Spartaka imali su uspešan sportski vikend na dva takmičenja koja su odigrana u Bečeju i Beogradu. Mlađe kategorije su nastupile na međunarodnom plivačkom mitingu “Star 2014” u Bečeju, dok su stariji plivači nastupili na Otvorenom Prvenstvu Srbije u Beogradu.

U organizaciji Plivačkog saveza Srbije u Beogradu je održano Otvoreno Prvenstvo Srbije, gde je u konkurenciji od ukupno 383 takmičara iz  44 kluba, Plivački klub "Spartak" nastupio sa 6 plivača i tom prilikom ostvario sledeće rezultate: Barna Andrej (kadet) osvojio je četiri zlatne medalje (50m kraul, 100m kraul, 200m kraul - oboren rekord i 400m kraul), Hunjadi Filip (kadet) - dve zlatne medalje (100m delfin i 200m delfin) i 1 srebrna (50m delfin)., kao i u konkurenciji juniora gde je Milica Šoštarec osvojila dva srebra (50m kraul i 200m kraul) i jednu bronzu (100m kraul).

Pored OPS u Beogradu, mlađe kategorije plivačkog kluba Spartak su nastupile u Bečeju na međunarodnom mitingu "Star 2014", gde su medalje osvojili: Filip Zavišić - srebro (50m kraul), Adam Ladocki - zlato (50m prsno),  Nikola Koltin - srebro (50m prsno), Mina Vukosavljević - srebro (50m prsno) i Jovana Matijević - bronza (100m leđno).

Medalje su osvojili i takmičari u štafeti: Srebrna medalja u štafeti 4x50m mešovito (devojčice) u sastavu Luna Ivković, Petra Čajkaš, Mina Vukosavljević i Anja Zubelić, kao i bronzana medalja u štafeti 4x50m mešovito (dečaci) u sastavu: Filip Zavišićp, Kristijan Šebek, Luka Dulać i Nikola Koltin.