Komentara: 8
Pregleda: 4418

Pet setova za pobedu odbojkaša Spartaka protiv Crvene zvezde

24.01.2013. u 21:37h
Odbojkaši Spartaka dočekali su večeras u Hali sportova ekipu Crvene zvezde i u pet zanimljivih setova zabeležili svoju sedmu pobedu ove sezone i upravo protiv najjače ekipe u nacionalnoj ligi. Publika je čitavo vreme bila aktivna i snažno bodrila domaće odbojkaše, u kako se ispostavilo konačnoj pobedi. Ovo je Crvenoj zvezdi prvi poraz posle 13 uzastopnih pobeda, a Spartaku sedma pobeda uz isto toliko poraza.

Oko  hiljadu i po posetilaca u sportskoj hali u Dudovoj šumi imalo je prilike da uživa u 5 odličnih setova domaćeg Spartaka i beogradske Crvene zvezde. Meč je trajao 128 minuta.

Spartak je posle za nijanse bolje igre iznenadio goste i zasluženo poveo u prvom setu. Drugi je doneo nova uzbuđenja i neizvesnot, ali gosti su uspeli da izjednače na 1:1 u setovima. Rezultatska klackalica i serija odličnih poena sa obe strane još jednom je donela egal set koji je na kraju ipak pripao hrabrim mladim odbojkašima Spartaka.

Četvrti set je bolje počeo za goste i već u prvom delu su napravili osetniju razliku koju su kontrolisali do kraja seta i odveli meč u peti odlučujući meč.

Nošen snažnom podrškom domaće publike Spartak je od samog početka imao prednost i do polovine seta igrao se poen za poen, a od tog drugog dela Spartak pravi razliku i na kraju dobija set sa 15:12 i time ukupnim rezultatom 3:2 pobeđuje lidera na tabeli, beogradsku Crvenu zvezdu.

Spartak – Crvena zvezda 3:2
(25:23, 22:25, 25:23, 16:25, 15:12)

SPARTAK: Kujundžić 1, Crnjanski 15, Janačkov 2, Vidakov (libero), Janjić 13, Elezović 3, Čajić, Konkolj (libero), Pualić, Medić 26, Kuburović 5, Aleksić 10. Trener: Goran Ilić.

CRVENA ZVEZDA: Okolić 5, Perić, Stoilović 7, Gmitrović, Koprivica, Milutinović 8, Jakovljević 15, Mitić 3, Petković 26, Ćelić 7, Buculjević, Vujić (libero). Trener: Duško Nikolić.