Pregleda: 5625

Odbojkašice Srbije na korak do šampionske medalje na Balkanijadi

09.08.2014. u 01:27h
U fantastičnoj utakmici, dostojnoj finala Svetskog ili Evropskog prvenstva, juniorke Srbije su savladale Tursku na Balkanskom prvenstvu 2014. u Subotici sa 3:2, po setovima 25:17, 23:25, 20:25, 28:26 i 18:16, posle 148 minuta igre. Ovo je peta pobeda Srbije, a sutrašnji meč protiv drugoplasirane Bugarske odlučiće o šampionu Balkana za 2014. godinu

Juniorke Srbije su težim putem stigle do važne pobede protiv Turske. Posle odlično odigranog prvog seta, sem na početku, Srbija je u drugom setu prokockala pet poena prednosti u završnici i dozvolila Turskoj da izjednači.

Posle bolje igre u trećem setu, Turkinje su povele, a Srbija u četvrtom setu ponovo imala pet poena viška. Srećom, ovogo puta izabranice Marijane Boričić nisu dozvolile Turskoj da iskoristi nijednu od tri meč lopte, već su izjednačile, a zatim i u petom setu spasile dve meč lopte Turkinja i na kraju zasluženo slavile sa 3:2.

Utakmicu u dvorani “Dudova šuma” posmatralo je 300 gledalaca, a sudili su Mauro Karlo Goitre iz Italije i Vilijam Tornburg iz SAD. Meč je počeo minutom ćutanja u skladu sa Danom žalosti koji je na snazi danas na teritoriji Subotice.

U ostalim mečevima danjašnjeg dana Grčka je pobedila Rumuniju (3:1), zatim Bugarska Makedoniju (3:0) i Rumunija Bosnu i Hercegovinu (3:0).

7. MKD 5 0 5 0:15 0

Ostao je da se odigra još jedan takmičarski dan, dan u kojem će bez dileme pasti odluka šampionu Balkana za 2014. godinu. Sutra se sastaju Turska i Rumunija (14 časova), Grlka i Makedonija (16 časova), prvoplasirana Srbija i  drugoplasirana Bugarska (18 časova) i kao poslednji meč dana sastaju se Turska i Bosna i Hercegovina.

Sutra za zlatnu medalju protiv Bugarske

Selektorka Srbije Marijana Boričić pozvala je na oprez i puno poštovanje protivnica koje su pokazale i protiv Turske da poseduju kvalitet i da je potrebna maksimalna koncentracija, koje kako kaže nije uvek bilo u našem timu i očekuje da naše igračice prestanu da pokazuju oscilacije u igri, a tada će zlatna medalja biti na dohvat ruke.