Pregleda: 2421

Odbojkašice Spartaka savladale Jedinstvo u pet setova

30.01.2016. u 09:02h
Izvor: TV Subotica
U 13. kolu Wiener Stadtische superlige Srbije, odbojkašice Spartaka savladale su u neizvesnom susretu Jedinstvo iz Užica sa 3:2. Iako se očekivalo da plave golubice izađu lako na kraj sa pretposlednjom ekipom na tabeli, Užičanke su pružile sjajan otpor i prilično namučile izabranice Radovana Dabića.

Počelo je loše po favorizovanu domaću ekipu. Užičanke su odličnom igrom u napadu već na startu stekle 2:7, i tu prednost sačuvale i do tehničkog time outa 8:12. Pauza je bolje prijala gošćama koje ubrzo odlaze na 8:15, ali Spartakove odbojkašice odgovaraju serijom 6:0 kojom stižu na 14:15, a potom prelaze u vođstvo 17:16. U finišu viđena je izjednačeaj iga iz kojei gošće uspevaju da stignu prve do set lopte 23:24, a greškom Oluićeve dolaze i do vođstva u setovima 23:25 0:1.

Greškama na prijemu na početku drugog seta, subotičanke su omogućile gošćama prednost 1:6. Međutim izabranice Radovana Dabića brzo zbijaju redove i vraćaju se u igru 7:9, ali na tehnički time out odlaze sa zaostatkom od 4 poena 8:12. Nakon kratke pauze domaće su serijom 5:0 stigli prednost Jedinstva 16:16. Izjednačenje nije donelo potpun preokert, jer Užičanke serijom od 3 poena u nizu stiču 17:20, ali su ubrzo plave golubice imale odgovor i sa novom serijom od 4 poena u nizu stigle do svog prvog vođstva 21:20. U uzbudljivom finišu Spartak blokovima Tanje Sredić koristi treću set loptu i izjednačuje rezultat u setovima 28:26 1:1.

Početak trećeg seta protekao je u izjednačenoj igri obe ekipe, ali na tehnički time out gošće odlaze sa 10:12, zahvaljujući nesigurnom prijemu Spartaka. Pauza je više prijala plavim golubicama koje prave seriju od 5 poena i prelaze u vođstvo 15:12. U finišu seta, domaće su vodile 19:16, međutim serijom od 8 poena u nizu gošće stiču 5 set lopti od kojih treću koristi Milosavljević za 21:25 i vođstvo u setovima 1:2.

Furioznom igrom plave golubice započele su četvrti set. Odličnim servisima Jelene Oluić i sjajnim blokom na tehničkom odmoru subotičanke su vodile sa ogromnih 12:4. Do kraja seta, stečenu prednost domaće odbojkašice su uspešno očuvale i poenom Jovićeve lagano privele set u svoju korist 25:14 i odvele meč u peti,odlučujući set.

Odlučujući servis Spartak otvara vođstvom 4:0, koju povisuje do tehničkog predaha na 8:3. Do kraja seta Spartak lagano održava stečenu prednost i poenom Rajlićeve dobijaju odlučujući set sa 15:8 za 3:2 u setovima i osmu prvenstvenu pobedu.

NIS Spartak - Jedinstvo (Užice) 3:2 (23:25, 28:26, 21:25, 25:14, 15:8)

Spartak: Jović, Rajlić, Cvetićanin, Sredić, Vučković, Antanasijević, Bogdanović, Prolić, Jegdić (libero), Oluić, Dabić, Matić (libero)

Jedinstvo: Krpović, Kraković, Petrić, Dumanjić, Glišović, Kutlešić, Džaković, Tomašević, Jovančićević, Tošić, Todorović, Milosavljević

Najbolja u ekipi Spartaka bila je Jelena Oluić sa 29 osvojenih poena, dok je u ekipi Jedinstva prednjačila iskusna Petrić Tomašević sa 23 osvojena poena.

U narednom 14. kolu odbojkašice Spartaka putuju u Beograd gde ih očekuje meč sa aktuelnim prvakom države i liderom na tabeli ekipom Vizure.