Pregleda: 1854

Odbojkaši Spartaka pobedili ekipu Novog Sada (3:0)

01.11.2014. u 10:34h
Odbojkaši Spartaka bili su uspešni sinoć i pobedili ekipu Novog Sada sa maksimalnih 3:0, po 25:19, 26:24 i 25:19. Ovo je druga pobeda u Prvoj ligi, uz isto toliko poraza. U narednom kolu Spartak gostuje u Ivanjici ekipi "Bukovica putevi".

Posle dva vezana poraza odbojkaši Spartaka uspeli su da prekinu crnu mini seriju i ostvare maksimalnu pobedu na domaćem terenu i tako po prvi put ove sezone obraduju domaću publiku.

Prvi set protekao je u jednačenoj borbi sve do poslednje trećine meča kada je Spartak zaigrao dovoljno jače i koncentrisanije da privede ovaj set u svoju korist. U drugom setu druga priča. Veći deo tog dela meča bolje su igrali gosti i držali prednost do same završnice, ali tada Spartak počinje da igra nešto bolje, prvo izjednačuje na 23:23, a onda i odvodi drugi set na razliku, da bi posle preokreta dobili i ovaj deo igre sa 26:24.

Nove oscilacije u igri Spartak desile su se i u trećem setu kada bolji start ostvaruju gosti, ali već sredinom meča ponovo se domaća ekipa budi i najavljuje preokret, što se i defakto desilo, a onda je Spartak zagospodario terenom i zaslužen došao do 3 boda, ovaj put bez neizvesne završnice.

Spartak - Novi Sad 3:0 (25:19, 26:24, 25:19)

MOK "Spartak": Stoković, Jungić 11 (1 as), Janačkov 9 (1 as, 2 bl), Medan 1 (1 bl), Juhas 17 (3 as, 3 bl), Čajić, Konkolj (libero), Eremić 10 (1 bl), Milodanović, Jovanović 7 (2 as, 5 bl), Tumbas 5 (4 bl), Lozić.

Posle 4. odigrana kola MOK "Spartak" ima 6 bodova i nalazi se na sredini tabele Prve lige Srbije. U narednom kolu Spartak gostuje u Ivanjici ekipi "Bukovica putevi".