Pregleda: 8804

Odbojka: Prva pobeda Portugalije i poraz Belgije

11.05.2013. u 10:19h
Portugalija je juče stigla do svoje prve pobede i to trećeg takmičarskog dana na turniru A grupe kvalifikacija za XVII SP 2013. koji se održava u subotičkoj Hali sportova. Prvi poraz su zabeležile i odbojkašice Belgije, koje su večerašnji protivnik reprezentaciji Srbije (20 časova).

Juniorke Portugalije pobedile su Dansku rezultatom 3:1, po setovima 25:20, 22:25, 25:17, 25:19 posle 105 minuta igre. Utakmicu u dvorani HS Dudova šuma posmatralo je 60 gledalaca, a sudili su Veronika Mioara Papadopol iz Rumunije i Peter Hoger iz Slovačke. Na ovom susretu povredu skočnog zgloba doživela je prvi libero Danske Klara Vijeira, koju je u terenu zamenila Alina Sod.

U drugom meču Francuska je stigla do druge pobede i tako pojednostavila situaciju Srbiji u današnjem meču. Naime, juniorke Francuske pobedile su Belgiju rezultatom 3:1, po setovima 19:25, 25:19, 25:18, 25:17 posle 105 minuta igre.

Večeras se igraju mečevi 4. kola u kojoj igraju Francuska i Portugalija (17:30), a zatim Srbija i Belgija (20 časova). Utakmice se igraju u Hali sportova, a ulaz je besplatan.