Pregleda: 1827

Nastavlja se dominacija - dizači tegova Spartaka osvojili 17. titulu šampiona Srbije

09.11.2015. u 10:35h

U subotičkoj Hali sportova u nedelju je održan finalni turnir Ekipnog prvenstva Srbije u dizanju tegova za seniore na kojem je Spartak (A) još jednom potvrdio dominaciju na teritoriji Srbije i potvrdio ekipno prvo mesto u prvenstvu u kojem se takmičilo 12 klubova, među kojima su Spartak i Srem imali po dve.

Klub dizača tegova iz Subotice vezao je 11 titula, od ukupno 17 koliko ih ima u prvenstvima SR Jugoslavije, Srbije i Crne Gore, pa onda i Srbije.

Pobednička ekipa je nastupila u sastavu: Ervin Aroksalaši, Tamaš Kajdoči, Tivadar Kajdoči, Aron Kanižai, Čaba Nađ, Ervin Rožnjik, a sve sve to pod stručnim nadzorom klubskog i nacionalnog trenera Stipana Verta.

Na finalnom turniru Spartakovi takmičari su postigli sledeće rezultate:

• Ervin Aroksalaši / (trzaj 107kg - izbačaj 130kg, biatlon 237kg)
  • Aron Kanižai / (trzaj 120kg - izbačaj 145kg, biatlon 265kg)
  • Ervin Rožnjik / (trzaj 130kg - izbačaj 163kg, biatlon 293kg)
  • Čaba Nađ / (trzaj 145kg - izbačaj 170kg, biatlon 315kg)
  • Tivadar Kajdoči / (trzaj 145kg - izbačaj 181kg, biatlon 326kg)
  • Tamaš Kajdoči / (trzaj 155kg - izbačaj 185kg, biatlon 340kg)

Konačan plasman na kraju sezone je: 1. Spartak, 2. Srem, 3. Herkules, 4. Radnički, 5. Spartak (B), 6. Banjica, 7. Crvena zvezda, 8. Partizan, 9. Osmi mart, 10. Srem (B), 11. Kamen i 12. Sport aktiv.