Komentara: 2
Pregleda: 1852

Košarkašice Spartaka savladale Vrbas (78:72)

25.01.2015. u 10:47h
Košarkašice Spartaka zabeležile su svoju četvrtu ovosezonsku pobedu u utakmici 13. kola Prve lige pošto su juče u subotičkoj Hali sportova savladale ekipu Vrbasa sa 78:72, po četvrtinama 19:13, 19:15, 24:20 i 16:24. U narednom kolu ŽKK "Spartak" gostuje u Šabcu.

Bolja igra tokom većeg dela meča donela je Spartaku prekid negativne serije od pet vezanih poraza. Najiskusnije u ekipi Spartaka donele su prevagu i odlučile meč u pomalo neizvesnoj završnici,  iako je do tada subotička ekipa imala sigurnu prednost.

Prve tri četvrtine protekle su u sigurnoj igri Spartaka, da bi se u četvrtoj osetio značajan pad, što su gošće pokušale da iskoriste.

Pokušale su gošće da u poslednjim minutima meča dovedu meč u penal završnicu, ali mirna igra i iskustvo najvažnijih igračica Spartaka omogućile su malobrojnoj domaćoj publici da se raduje i slavi prvu pobedu Spartaka u 2015. godini.

Spartak - Vrbas 78:72 (19:13, 19:15, 24:20, 16:24)

U ekipi Spartaka u ovoj utakmici čak 5 košarkašica bilo je dvocifreno. Najefikasnije su bile Vidović i Veselovski sa po 16 postignutih poena, Zlajić je postigla 14, dok su Suturović i Pavlov postigle po 11. Od ostalih strelaca poene su upisale Ivić (7) i Francišković (3).

U gostujućoj ekipi u strelce su se upisale samo 4 igračice. Džombeta je postigla 29, Jovović 23, Cukić 11 i Lukić 9 poena.

U narednom kolu ŽKK "Spartak" gostuje sedmoplasiranoj ekipi Šapca koja je sinoć poražena od Radničkog.