Pregleda: 1188

Košarkašice Spartaka savladale Srbobran (51:58)

15.12.2014. u 11:19h
Izvor: Kosarka24.rs
Košarkašice Spartaka savladale su juče u Srbobranu istoimeni tim rezultatom 58:51 (18:11, 13:12, 16:15, 11:13) u meču 10. kola Prve lige Srbije. Bio je ovo treći trijumf "Golubica" i deseti poraz domaćeg tima.

Spartak je u finišu prve četvrtine stekao sedam poena prednosti (18:11) i tu prednost zadržao do kraja meča. Gošće su u tri navrata imale 13 poena prednosti, a do najvećeg vođstva od 14 poena prednosti stigle su u 36. minutu kada je Vidović pogodila trojku za 56:42. Domaćin je u finišu sa pet vezanih poena uspeo samo da ublaži poraz.

Spartak su do pobede predvodili Rada Vidović sa 22 poena (12 skokova) i Zlajić sa 10 poena, dok su po osam postigle Suturović, Ivić i Stešević. Dok domaćina Piper (10 skokova) i Jovančević (6 skokova) su sa po 10 poena bile najefikasnije, po devet su postigle Momić (6 skokova) i Marjanović.

Spartak se ovom pobedom izjednačio na tabeli sa Borom, Crvenom zvezdom i Šapcem i vodiće veliku borbu za opstanak s obzirom da iz lige ispadaju tri ekipe. Utisak je da je Srbobran ovim porazom definitivno izgubio realne šanse da i sledeće godine igra u Prvoj ligi.