Pregleda: 1771

Košarkašice Spartaka savladale Radnički (69:56)

07.11.2015. u 22:59h
Košarkašice Spartaka savladale su Radnički iz Kragujevca rezultatom 69:56 (22:16, 8:10, 21:16, 18:14). Izabranice Blagoja Ivića su čvrstom odbranom i solidnom igrom u napadu, slomile favorizovane Kragujevčanke u posledjih 5 minuta susreta i na kraju zasluženo slavile.

Susret je počeo uručenjem prigodne nagrade Jovani Veselinović koja je protiv Radničkog odigrala svoj 213 meč i tako po broju mečeva nadmašila Moniku Veselovski koja je na 212 utakmica nosila plavo beli dres.

Prva četvrtina je odlično počela za domaće igračice koje su vezale 10 poena u na na krilima Rade Vidović. Međutim gošće se eskpresno vraćaju u igru i serijom 6:0 dolaze na 10:6. Međutim domaće ne dozvoljavaju gošćama da se još više približe i novom serijom od 6 pogodaka u nizu stiču 20:8 a gošće do kraja uspevaju da smanje na 22:16.

Drugi period igre otvorila je Rada Vidović svojim novim poenima i sa Vidom Emeše vraća Spartak na +10. Stečenu prednost Spartak je čuvao do sredine druge četvrtine kada su plavo bele igračice iznenađujuće stale a gošće serijom od 6 pogodaka odlaze na pauzu sa rezultatom 30:26. Izuzetno neprecizna druga četvrtina odrazila se na ukupne procente šuta iz igre obe ekipe pa je Spartak sa početnih 60% poluvreme završio na 42% dok su gošće imale 31% šuta iz igre. Prvo poluvreme obeležilo je i čak 26 izgubljenih lopti od čega su domaće imale 16 a gošće 10.

Na startu trećeg perioda igre gošće su izjednačile rezultat na 30:30 i imale napad da preuzmu vođstvo međutim pogodcima Suturović i Veselinović u 24. minutu Spartak odlazi na 39:32. Podigle su domaće igračice nivo igre u odbrani i procente šuta, pa su na kraju treće deonice poenima Milice Ivić došle do 51:42.

Poslednju četvrtina otvorena je trojkom Anđele Vidović, međutim loša realizaija i prazni minuti kumovali su seriji 8:0 gošći koje smanjuju na 54:50. Spartakove igračice su se brzo konsolidovale u napadu i serijom 7:1 odlaze na 62:51. Do kraja utakmice igračiceSpartaka su sigurnim izvođenjem slobodnih bacanja uvećao prednost i na kraju zasluženo trijumfovali rezultato 69:56.

U domaćoj ekipi najefikasnija bila je Rada Vidović sa 21 poenom 5 skokova i 4 asistencije a pratile su je Veselinović (8 asistencija), Vida (9 skokova) i Suturović sa po 13 poena. U Radničkom najefikasnija je bila Cvetanović sa 15 poena i 7 skokova a Dimić je dodala 13 poena i 8 osvojenih lopti.

Košarkašice Spartaka su na ovom susretu šutirale 44% iz igre (22/50), 34 putaasistencija su uhvatile loptu i imale 15 asistencija. Sa druge strane gošće iz Šumadije su loše šutirale pa su tako ubacile svega 19 od upućenih 63 šuta za 30% šuta iz igre a tome su dodale 24 skoka i 12 asistencija.

U narednom kolu košarkašice Spartaka gostuju u Kraljevu istoimenoj ekipi.