Pregleda: 2886

Košarkašice Spartaka savladale novosadski ŽKA (64:43)

12.12.2015. u 19:26h
Košarkašice Spartaka nastavile su sa beleženjem dobrih rezultata u Prvoj ligi. U susretu 10. kola igračice Blagoja Ivića savladale su nakon 40 minuta igre novosadsku ŽKA 64:43 (8:7, 20:17, 14:8, 22:11) i sada sa skorom 7 pobeda i 3 poraza i dalje dele drugu poziciju sa košarkašicama Vrbas Medele i Crvene zvezde koje imaju isti učinak.

Prvi period igre je jedan od najneefikasnijih koji je subotička publika imala prilike da vidi. Za 10 minuta igre postignuto je svega 15 poena, pa su na pauzu između dve četvrtine domaće igračice otišle sa prednošću od 8:7.

Drugu četvrtinu mnogo bolje otvaraju gošće koje serijom 5:0 preuzimaju vođstvo, pa potom novom serijom od 7 poena u nizu stiču 11:18 polovinom drugog dela igre. Odličan odgovor imale su plave golubice koje su podigle nivo igre u odbrani a potom i u napadu te su serijom od 8 poena preuzele vođstvo 19:18. Do kraja prvog dela igre Spartak je uspeo da poveća svoje vođstvo na najvećih 4 poena prednosti 28:24 što je ujedno i rezultat prvih 20 minuta.

Treći period igre počeo je novom neefikasnošću, ali su ponovo domaće na vreme dodale gas i preko raspoložene Anđele Zlajić brzo stiču dvocifrenu prednost koju su očuvale do kraja treće četvrtine 42:32.

Poslednja četvrtina počela je sa dosta promašaja na obe strane. Gošće su uspele da smanje na 44:37 ali su Spartakove igračice serijom 7:0 slomile protivnice na 6 minuta do kraja utakmice. U poslednjih 90 sekundi Blagoje Ivić pužio je priliku najmlađim igračicama, a na kraju utakmice na semaforu je stajalo 64:43 za novu ubedljivu pobedu, ukupno sedmu.

Najefikasnija na susretu bila je Anđela Zlajić sa 17 poena (6/10), Vidović je dodala 12 poena i 6 skokova, 11 poena dodala je Suturović a Pavlov 10 poena uz 7 skokova. U ekipi ŽKA istakla se Mitrović sa dabl dabl učinkom 12 poena i 11 skokova, a jedinu pomoć imala je u Lukačevoj koja je takođe postigla 12 poena.

Statistički gledano, košarkašice obe ekipe nisu blistale u šutu 35% : 26%, u skokovima su bili gotovo izjednačeni 34:35, Spartakove igračice su osvojile 18 a izgubile 17 lopti i podelile 14 asistencija, dok su gošće zabeležile 11 osvojenih i čak 25 izgubljenih lopti a usput su upisale 11 asistencija.

U narednom 11. kolu, košarkašice Spartaka putuju u Kragujevac gde ih očekuje susret sa ekipom Šumadije.

Košarka (Ž): Spartak - ŽKA Košarka (Ž): Spartak - ŽKA Košarka (Ž): Spartak - ŽKA Košarka (Ž): Spartak - ŽKA Košarka (Ž): Spartak - ŽKA Košarka (Ž): Spartak - ŽKA Košarka (Ž): Spartak - ŽKA Košarka (Ž): Spartak - ŽKA