Pregleda: 1380

Košarkašice Spartaka poražene u Vrbasu (65:43)

30.11.2015. u 11:02h
Izvor: RTV City
U 8. kolu košarkaške lige Srbije za žene, Spartak je poražen na gostovanju u Vrbasu od ekipe Vrbas Medela rezultatom 65:43 (18:8, 8:14, 19:5, 20:16). Uprkos solidnoj odbrani, izabranice Blagoja Ivića ponovo su zakazale u napadačkim akcijama, što se na kraju i znatno odrazilo na konačan rezultat.

Od starta utakmice, domaće košarkašice su imale vođstvo. Već u prvoj četvrtini pri rezultatu 8:4, Vrbas pravi seriju od 8 uzastopnih poena, kojom lako privodi taj period igre kraju 18:8.

Na početku druge četvrtine Vrbas stiče 13 poena prednosti 21:8, nakon čega se izabranice Blagoja Ivića polako bude. Poenima Vide, Suturović i Vidović do kraja druge četvrtine, Spartak smanjuje vođstvo Vrbas Medele i na pauzu odlaze rezultatom 26:22.

U prvih 5 minuta treće četvrtine, košarkašice Vrbas Medele prave ključnu prednost na meču serijom od 13 uzastopnih poena i stiču ogromnih 39:22. Subotičanke nisu imale odgovora na odličnu igru Vrbasa, a usput su postigle svega 5 poena, pa je utakmica praktično rešena na kraju trećeg perioda igre pri rezultatu 43:27.

Stečenu prednost domaće košarkašice dodatno su uvećale u poslednjoj četvrtini koja je ujedno bila najefikasnija na meču. Na kraju kada se sve sabere zaslužena pobeda Vrbas Medele 65:43.

Vrbas Medela - Spartak 65:43 (18:8, 8:14, 19:5, 20:16)

Najefikasnija na meču bila je Tijana Cukić iz Vrbas Medele sa 21 poenom a odlično su je ispratile Džombeta sa 13 poena, 6 ukradenih lopti i 5 asistencija i Mijatović sa 12 poena. U ekipi Spartaka Rada Vidović je postigla 13 poena dok je Vida Emeše postigla 6 poena uz 12 skokova.

Susret dveju ekipa je obeležio veliki broj izgubljenih lopti čak 58 (25/33), domaće su imale 44,4% šuta iz igre (24/54) naspram loših 26,8% (15/56) Spartakovih i upravo je šut razlog poraza.Vrbas Medela je uhvatila 26 lopti (6/20) naspram Spartakovih 36(17/19), dok su u asistencijama bolje bile domaće igračice 13:9.

U narednom kolu predstojećeg vikenda, košarkašice Spartaka ugostiće Vojvodinu iz Novog Sada.