Komentara: 2
Pregleda: 2226

Košarkašice Spartaka poražene od Šumadije (44:49)

18.01.2015. u 20:08h
U utakmici 14. kola Prve lige za košarkašice Spartak je danas poražen od kragujevačke Šumadije sa 44:49. Meč sa malim brojem poena odlučen je u poslednja četiri minuta kada su gošće pružile bolju partiju i privele duel u svoju korist. Ekipa Blagoja Ivića posle novog poraza ostaje na tri pobede i nalazi se u vrlo teškoj situaciji.

Punih 35 minuta utakmice koja je odigrana u subotičkoj Hali sportova pred oko stotinjak gledalaca viđena je rezultatski neizvesna borba. Gošće su većim delom imale rezultatsku prednost, ali ne više od sedam poena koliko je u jednom trenutku bilo u ranoj fazi meča.

U poslednju četvrtinu Šumadija je ušla sa četiri poena viška (38:34), ali uporni tim Spartaka je u 36. minutu poveo sa 43:42 posle poena Francišković sa linije penala. U trenucima odluke Šumadija je serijom 7:1 završila ovaj meč u svoju korist i nanela Spartaku 11. poraz ove sezone.

Spartak - Šumadija  44:49 (13:13, 10:11, 11:14, 10:11)

U ekipi Spartaka najefikasnija je bila je Veselovski sa 16 poena, dok su ostali strelci ostali jednocifreni. Suturović je postigla 9, Zlajić i Ivić po 5, Fransišković je postigla 4, Pavlov 3, dok je Stešević postigla 2 poena.

ŽKK "Spartak" u narednom kolu gostuje lideru Radivoju Koraću.