Komentara: 10
Pregleda: 2911

Košarkaši Spartaka poraženi od FMP-a (80:65)

14.11.2015. u 22:46h
Košarkaši Spartaka poraženi su na gostovanju lideru FMP-u rezultatom 80:65 (14:16, 23:16, 21:15, 22:18). „Panteri“ su zahvaljujući dobrom šutu ali i duplo većem broju uhvaćenih lopti savladali Spartak i zabeležili osmu uzastopnu pobedu u prvenstvu, dok su sa druge strane „plavi golubovi“ doživeli 6. poraz.

Subotičani su odlično otvorili susret sa vođstvom od 9:1 u 5 minutu, međutim domaćin se budi i serijom 11:0 dva minuta pre kraja prve četvrtine prelazi u vođstvo 12:9, koje do kraja ne uspeva da sačuva jer je Laketa košem u poslednjim sekundama prve deonice susreta vratio Spartaku vođstvo 16:14.

Spartak je bolje otvorio i drugu četvrtinu i imao 4 poena prednosti, ali su izabranici Slobodana Klipe dodali gas i serijom 16:3 poveli sa 34:25 na tri minuta pre kraja prvog poluvremena. Do kraja druge četvrtine Spartak je uspeo da smanji rezultatski zaostatak na 37:32.

Prve poene u drugom poluvremenu postiže Drakulić i to van linije 6,75m, a u 25. minutu Spartak stiže do izjednačenja 42:42. Iskusna ekipa iz predgrađa Beograda ponovo podiže nivo igre na obe strane terena i na kraju treće deonice stvaraju +11,  58:47.

FMP je i u poslednjoj četvrtini nastavio sa dobrom igrom u napadu, a otpor Subotičana definitivno lome u 36. minutu poenima Dragana Apića, da bi konačnih 80:65 postavio trojkom Filip Čović u poslednjim trenutcima utakmice.

Čak 5 igrača je bilo dvocifreno u domaćoj ekipi. Predvodio ih je Davidovac sa 14 poena i 8 skokova, 12 poena i 8 skokova dodao je Dobrić, Apić je postigao 11 uz 8 izgubljenih lopti, kapiten Čović je dodao 10 uz 7 izgubljenih lopti a dabl dabl je ostvario Lazarević sa po 10 poena i skokova. U ekipi Spartaka najefikasniji igrač bio je novo pojačanje Vlahović sa 17 poena ali i 6 izgubljenih lopti, Drakulić ga je pratio sa 16 poena, Jančikin je dodao 13 a Laketa 12 poena uz 9 skokova.

FMP je na meču šutirao 48,1% iz igre (25/52) i imao 42 skoka (14/28), 18 asistencija ali i 27 izgubljenih lopti. Spartak nije imao svoj dan u šutu, te su pogodili svega 25 od 65 šuteva za 38,5% ali su bili i inferniorni u skoku gde su uhvatili svega 22 lopte (8/14) uz 16 asistencija i 17 izgubljenih lopti.

Narednog vikenda igraju se mečevi 9. kola u okviru kojeg košarkaši Spartaka dočekuju na svom parketu Vojvodinu iz Novog Sada.