Pregleda: 3028

Fudbalerke Spartaka savladale Požarevac (11:0)

28.03.2015. u 18:52h
Spartak je nadigrao protivnika u potpunosti i ubedljivo slavio u prvoj utakmici prolećnog dela šampionata. Razigrane Golubice gošće iz Požarevca počastile su sa 11 golova u mreži.

Seriju na Gradskom stadionu otvorila je Jelena Marenić već u 6. minutu. Na 2:0 povisila je Alegra Poljak. Gošće se ništa nisu pitale, a prvi put su tek u 25. minutu uspele da pređu na polovinu domaćina i stignu do kaznenog prostora gde je odbrana plavo – belih lako otklonila opasnost.

Nakon dobre akcije Ilićeve i Alegre Poljak, Tijana Matić poslala je loptu u mrežu Požarevca za vođstvo od 3:0. Prilike Ilićeve i Marenićeve da povise prednost svog tima osujetila je Ivanovićeva dobrim intervencijama. Već u narednom napadu Marenićeva je uspela da nadmudri golmana Požarevljanki i poveća vođstvo na 4:0. Tačku na prvo poluvreme i vođstvo od 5:0 stavila je Tijana Filipović.

Nastavak meča nije doneo nikakve promene samo veći broj golova u mreži gošći. Dobru igru Spartakove dame krunisale su sa još šest pogodaka. Slovićeva, Matićeva, Marenićeva uspele su da zatresu protivničku mrežu i u 57. minutu rezultat na semaforu bio je 8:0. Auto golom Milice Šebek Subotičanke su stigle do prednosti od 9:0.

Ni jednog trenutka gol Spartaka nije bio ugrožen, a na drugoj strani još dva puta se zatresla mreža. Tjana Krstić i Marija Ilić postigle su golove za konačnih 11:0 na prolećnoj premijeri.

Spartak – Požarevac 11:0 (5:0)

Strelci: Marenić u 6, 34 i 57, Poljak u 10, Matić u 25. i 55, Filipović u 36, Slović u 52, Šebek u 66 (auto gol), Krstić u 73. i Ilić u 76. Minutu (iz penala).
Žuti kartoni: Lazarević (Požarevac).

SPARTAK: Gardijan – (Kostić –), Ilić 7,5, Krstić 7,5, Radanović 7,5 (Vajda –), Slović 7,5, Pavlović 7,5 (Živković –), Poljak 7,5, Filipović 7,5, Marenić 8 (Nikolić –), Damjanović 7,5, Matić 7,5.

POŽAREVAC: Ivanović 6 (Sekulić –), Čubrilo 6, Radosavljević 6, Daničić 6, Izgarević 6, Šćepović 6,5, Bitević 6, Šebek 6 (Stanisavljević –), Lazarević 6,5 (Jevremović –), Stojadinović 6 (Kostić –), Virijević 6 (Ilić 6).