Komentara: 4
Pregleda: 5431

Fudbalerke Spartaka sačuvale mrežu protiv Volfsburga, za 7 dana revanš u Nemačkoj

08.10.2015. u 21:06h

U prvoj utakmici šesnaestine finala Lige šampiona prvak Srbije Spartak odigrao je nerešeno sa nemačkim Volfsburgom 0:0. Srpske šampionke pokazale su da mogu odlično da se nose sa jakim evropskim timovima.

Igra nije bila na zavidnom nivou, ali nerešen rezultat u Subotici daje novu nadu za revanš u Nemačkoj koji se igra za sedam dana.

Prvo poluvreme proteklo je u dominantnijoj igri Volfsburga. Gošće su imale veći posed lopte i sve češće su napadale na gol Spartaka, dok se domaćin hrabro branio i odoleo svim napadima Nemica.

U 20 minutu Peter je propustila šansu, glavom je poslal loptu preko gola. Nekoliko minuta ksanije Bernauer je pokušala, uputila je jak šut sa ivice šesnaesterca, ali je lopta završila iznad prečke.

Najbolju šansu imale su gošće u 37. minutu, silovito je šutirala Vulaert i lopta je završila pored stative.

Nastavak je doneo uzbudljiviju igru. Trgle su se igračice Spartaka i već u 47. minutu nakon odlične asistencije Anete Mesomo, Alegra Poljak se našla u prilici. Uputila je šut iskosa sa desne strane, ali je lopta završila pored gola. Uzvratile su Nemice, Bašman šutita sa ivice šesnaesterca pravo u ruke Kostićeve.

Od 65. Minuta gošće su ponovo preuzele inicijativu, ali na svu sreću napadi su bili slabi. Najbolju šansu da svoj tim dovede u vođstvo imala je Jansen u 77. minutu kada je na tri metra od gola promašila. Nešto kasnije nova prilika za Volfsburg, Dikenman je izvela slobodan udarac sa nekih dvadesetak metara, Kostićeva sigurna.

Do kraja meča još nekoliko pokušaja gostujućih igračica, međutim Subotičanke su odolele napadima Nemica i sačuvale svoju mrežu netaknutu.

Spartak – Volfsburg 0:0
Subotica – Gradski stadion – Gledalaca: 300

SPARTAK: Kostić, Vajda, Krstić, Malešević, Poljak, Filipović (od 66. min Baka), Nikolić, Ilić, Mesomo, Marenić, Burket.

VOLFSBURG: Šulc –, Fišer, Peter, Bunte, Bernauer, Keršovski, Goesling, Simić (od 62. min Dikenman), Vulaert (od 57. min Jansen), Pop (od 86. Min Pajor), Bahman.

Izjave trenera:

Trener Spartaka Boris Arsić je sasvim logično bio zadovoljan igrom i rezultatom koje su golubice ostvarile posle čega sa puno optimizma putuju u Nemačku na revanš meč.

– Znali smo da je Volfsburg jaka ekipa, sa dobrim pojedincima, ali su naše devojke odlično odigrale. Sve što smo se dogovorili ispoštovale su. Igra nije bila lepa za oko, ali mi smo znali da na ovakav način možemo da se suprotstavimo protivniku, u tome smo i uspeli. U ekipi je danas bilo nekoliko igračica od 16 godina i ovaj uspeh ima još veći značaj. Okrećemo se novim obavezama, a što se tiče revanša pokušaćemo i tamo da odigramo najbolje što možemo i ostvarimo dobar rezultat.

Ralf Kelerman, trener Volfsburga bio je razočaran igrom svoje ekipe na današnjem meču, ali i pun hvale za igru domaće ekipe za koju je rekao da je u meč ušla vrlo motivisana, iako je na papiru važila za autsajdera.

– Mnogo više sam očekivao od moje ekipe tako da sam razočaran prikazanom igrom. Spartak je odigrao odlično, defanzivno taktičk, izvanredno, a mi nismo uspeli ništa od prilika da iskoristimo. Nije opravdanje, ali teren je bio loš i igračice nisu mogle da kontrolišu loptu, ali nećemo u tome sada tražiti izgovor, nastavljamo dalje. Posebno ističem ono što me impresioniralo, a to je igra Spartaka. Devojke su igrale kao da im je ovo meč sezone. Igra se još jedna utakmica, ovo nije kraj i mi ćemo pokušati u drugom meču da odigramo mnogo bolje.

Fudbal (Ž): Spartak - Volfsburg (UEFA Liga šampiona za žene) Fudbal (Ž): Spartak - Volfsburg (UEFA Liga šampiona za žene) Fudbal (Ž): Spartak - Volfsburg (UEFA Liga šampiona za žene) Fudbal (Ž): Spartak - Volfsburg (UEFA Liga šampiona za žene) Fudbal (Ž): Spartak - Volfsburg (UEFA Liga šampiona za žene) Fudbal (Ž): Spartak - Volfsburg (UEFA Liga šampiona za žene) Fudbal (Ž): Spartak - Volfsburg (UEFA Liga šampiona za žene) Fudbal (Ž): Spartak - Volfsburg (UEFA Liga šampiona za žene)