Komentara: 15
Pregleda: 7929

Fudbaleri Spartaka pobedom protiv Čukaričkog obezbedili opstanak u Super ligi

24.05.2015. u 21:18h
U poslednjem kolu, upravo odigranom na Gradskom stadionu u Subotici fudbaleri Spartaka savaladali su minimalnim rezultatom ekipu Čukaričkog i praktično u poslednjem kolu obezbedili opstanak u Super ligi.

Pred početak susreta kapiten Spartaka Vladimir Torbica uručio je kapitenu gostiju cveće i prigodne pokone u znak pažnje povodom osvajanja nacionanog Kupa u sredu u finalu protiv Partizana (1:0)

Odlična igra Spartaka u prvom poluvremenu bila je dovoljna da se postigne ispostavilo se pobedonosni pogodak koji je subotičkom timu doneo važna tri boda i uz rezultate drugih ekipa u krugu kandidata za baraž obezbedio siguran opstanak u Super ligi.

Nošeni podrškom domaće publike (oko 1.500 gledalaca) koja je iskoristila besplatan ulaz na Gradski stadion, plavo-beli su od prvog minuta napali ekipu Čukaričkog i ta igra je nagrađena u 24' minutu kada je Mrkela odlično reagovao u šesnaestercu gostiju i doneo veliko slavlje domaćoj ekipi, kao i erupciju oduševljenja na tribinama.

Drugo poluvreme bolje su otvorili gosti, a Spartak se još jednom povukao na svoju polovinu, zadovoljan ostvarenom prednošću koja nikako nije garantovala mirnu završnicu, ali organizovanom odbranom uspeli su da dođu do očuvanja željenog rezultata.

Spartak - Čukarički 1:0 (1:0)

Spartak: Mirković, Farkaš, Jakovljević, Antonić, Mezei, Mrkela, Jočić, Maksimović, Milić  (90. Balabanović), Torbica (85. Jondić), Ivanović.

Čukarički: Ristić, Srnić, Ukah, Lucas, Brežančić, Todorović (61. Stoiljković), Regan, Pavlović, Bojić  (61. Srnić 6.5), Mirosavljević, Stoiljković.

Ovo pobedom Spartak je prvenstvo završio na 11. mestu, a u baraž je otišao Napredak. Još ranije se znalo da iz lige ispadaju Donji Srem i Radnički iz Kragujevca. Novi superligaši su Javor iz Ivanjice i Radnik iz Surdulice