Pregleda: 4628

Fudbaleri Spartaka eliminisani od Voždovca iz Kupa

26.10.2016. u 19:30h
Ekipa Andreja Černišova nije uspela da ponovi prošlogodišnji uspeh u nacionalnom Kupu (polufinale) pošto je u osmini finala poražena od Voždovca minimalnim rezultatom 1:0.

Gol odluke pao je u 19. minutu, a postigao ga je golgeter Voždovčana Jovan Stojanović.

Voždovac je do gola stigao posle lepe akcije. Miloš Pavlović je proigrao Stojanovića kroz odbranu Spartaka, a on je prodro u šesnaesterac, oslobodio se čuvara i šutirao u suprotni deo mreže za prednost svog tima.

Voždovčani su meč završili igračem manje, pošto je asistent kod gola, Pavlović, u 69. minutu dobio crveni karton. Spartak je u finišu imaju inicijativu, ali je Voždovac uspeo da se odupre i na kraju izbori plasman u četvrtfinale.

Prolaz u narednu fazu još juče su obezbedili fudbaleri Partizana, danas je isto učinili Borac i Čukarički.